Makedonija Soobrakaj A.D.

ЗИМА 2019 /2020 » БУГАРИЈА » БОРОВЕЦ » БОРОВЕЦ


Хотел Јанакиев


Локација : во близина на ски лифтовите Еден од најстарите и најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите. Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар. СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии
Детален опис

                

YANAKIEV 4* - Боровец

www.hotel-yanakiev.com

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-20.12.2019

21.12-27.12.2019

28.12-03.01.2020

04.01-10.01.2020

22.02-30.04.2019

Вид на сместување

 мин.4 ноќ.

11.01-14.02.2020

 

15.02-21.02.2020

 

Двокреветна соба

2+1

                              40 €

                              76 €

                           114 €

                           92 €

                           54 €

Едноспален апартман

2+2

                              53 €

                              93 €

                           151 €

                         116 €

                           81 €

Еднокреветна соба

1+1

                              58 €

                           114 €

                           175 €

                         147 €

                           79 €

Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.

Дополнителни услови :

▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно

▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 50% попуст

▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман - 8€ на ден

▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба - 30% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во апартман - 15€ на ден

▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло - се наплаќа за еднокреветна соба

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 90€, дете - 50€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на денЦени за термини по типови простории и услуги

Термини 1/2 Соба1  Бр. ноќевања
22/02/2020 - 30/04/2020
54.00€  1


Аранжмани

Нашата туристичка агенција нуди голем број на аранжмани.
прочитај повеќе »
Aвтобуски превоз

Патувајте брзо и безбедно со Македонија Сообраќај.
прочитај повеќе »
Хотели / Апартмани


Погледнете ги објектите со кои располагаме.

прочитај повеќе »

 

Контакт

За подетални информации контактирајте не...
прочитај повеќе »

© 2011 | Македонија Сообраќај | Сите права се задржани.

Designed & developed by Artisoft.